„Plaukė žąselė“ – Tilidūda dainelė mokyklinukams
Plaukė žąselė Per ežerėlį, Gir gir gir, gar gar gar, Per ežerėlį. Ne viena plaukė – Ir žąsinėlis, Gir gir gir, gar gar gar, Ir žąsinėlis. Ėjo mergaitės Į mokyklėlę O pa pa, o čia čia, Į mokyklėlę. Ne vienos ėjo – Ir bernužėliai, O pa pa, o čia čia, Ir bernužėliai.
Tai - linksma Tilidūda dainelė su puikia muzika. Ar jau linguojate į taktą? Dailininkų užduotis buvo šį gerai žinomą kūrinį pavaizduoti savaip, taip, kad būtų įdomu žiūrėti, todėl jie nusprendė, kad geriausiai šis filmukas vaikams puikiai sietųsi su matematikos uždaviniais. Tik pradėjus groti muzikai, berniukas sėdi prie pamokų. Siužete jis užmiega ir sapnuoja žąseles ir mokyklą. Visi vaizdai plaukia sąsiuvinyje, kur matosi ir skaičiai, ir langeliai. Net žąselės specialiai pieštos panašios į skaičių „2“. Šis filmukas vaikams moko ne tik skaičių, bet ir raidžių, gamtos pažinimo ir draugystės. Be to, rodo, kad eiti į mokyklą yra linksma ir įdomu.
Nuo senų laikų dainelė „Plaukė žąselė“ yra žinoma kaip viena iš linksmiausių, dainuojamų žygiuojant į mokyklą. Pats pirmasis jos veikėjas – berniukas, kuris užmiega ant sąsiuvinio – panašus į senų knygelių veikėjus.
Kiti dainelės veikėjai – mergaitės ir berniukai, kurie keliauja į mokyklą geltonu autobusiuku. Tai – šių laikų elementas, kuris dažnai matomas gatvėse, tačiau šis autobusiukas animacijoje daro tai, ko įprasti negalėtų – yra dviejų aukštų ir važiuoja kilpomis, kas padaro kelią į mokyklą dar linksmesniu, pilnu nuotykių ir smagių potyrių.
Galima šią dainą vadinti ir šventine Rugsėjo 1-osios dainele, nes daugumai vaikų ji asocijuojasi su mokslais. Apskritai šios dainelės grafika paperka paprastumu, kai viskas labai dera tarpusavyje. Ji – smagi ir pozityvi. Ją kurdami autoriai galvojo apie jaunąją kartą – vaikus, kurie, užaugs geri, nuoširdūs ir kūrybingi. Taigi, o pa pa o čia čia!
Daugiau Tilidūdos dainelių rasite čia: filmukai vaikams