Apie
Sveiki,
Esu Animotukas.lt – smagios lietuviškos animacijos ir pramogų portalas vaikams. Čia atrasite draugišką ir linksmą animacijos pasaulį, susipažinsite su daugybe juokingų ir rimtų, išdykusių ir gerų veikėjų. Vaikai ne tik turės galimybę linksmai praleisti laiką, bet ir atrasti lietuvių tautosaką, išmokti naujų žodžių bei dainų.
Manome, jog animacija yra geriausias būdas vaikui mokytis. Šiuolaikiniai vaikai yra smalsūs, žingeidūs, kūrybingi, aktyvūs, drąsūs. Tai virtualaus pasaulio piliečiai. Ką tame pasaulyje vaikai suras, daug priklauso nuo mūsų, suaugusiųjų.
Pasaulis nestovi vietoje, kiekviena karta atsineša savo naujoves ir reikia susitaikyti su vykstančiais pokyčiais. Šiuolaikiniai vaikai greičiau už suaugusiuosius perpranta technologijų subtilybes, greičiau jas įvaldo, jomis domisi. Todėl vyresnieji informacinių technologijų pagalba gali vaikams perteikti savo vertybes, požiūrį, naudingą informaciją. Tokiu būdu gaunamos žinios vaikus greičiau sudomina, jie lengviau jas suvokia ir įsisavina. Nurodę vaikams tinkamą kryptį galėtume pasidžiaugti, kad išmanieji telefonai vaikų rankose yra puiki mokymosi priemonė, o ne tuščias laiko švaistymas.
Lietuviai turi didžiulius tautosakos lobynus, kuriuose glūdi mūsų protėvių pasaulio jutimas, nesenstančios ir neprarandančios aktualumo moralinės vertybės ir liaudies išmintis. Mūsų tikslas nutiesti tiltą tarp mūsų senolių išminties, atskleistos tautosakoje, ir šiuolaikinių technologijų!
Esame tam, kad mūsų vaikai internetinėje erdvėje rastų animacines lietuviškas pasakas, dainas, kurios būtų pakankamai dinamiškos, patrauklios ir nejučia, visai neprimygtinai, mokančios gėrio ir padedančios vaikams patiems pasidaryti tinkamas išvadas. Vizualinės priemonės gali puikiai padėti šiuolaikiniams vaikams suprasti pasaulį, įgyti naujos patirties. Svarbiausia, kad jie tai darytų su didžiausiu noru, o ne tėvų ir mokytojų liepiami. Jų pačių „prisijaukintas“ tautosakos pasaulis taptų savu, suvokiamu, o ne dūlėtų istorinėje užmarštyje.
Liaudies kūryboje slypi visa mūsų tautos moralės raida, atskleidžiamas nacionalinis charakteris, šeimos modelis, žmogaus ir gamtos ryšys. Kai kas pakitusioje visuomenėje jau sunkiai suvokiama, pamiršta, todėl ne pro šalį būtų atsigręžti į protėvių išmintį, prikelti ją iš istorinės užmaršties.
Kadaise tautosaka plito iš lūpų į lūpas, vėliau ji buvo užrašyta, ištyrinėta, rašytine forma tapo kiekvienam prieinama. Keičiantis laikams ir šiuolaikiniam žmogui vis daugiau laiko praleidžiant skaitmeninėje erdvėje, atėjo metas į šią erdvę perkelti ir tautosaką. Įgavusi naują pavidalą, ji tampa lengviau prieinama, patraukli ir aktuali dvidešimt pirmojo amžiaus žmogui.